Bankat pjesë e e-albania? Berisha akuza Ramës: Ja çfarë synon me kursimet e qytetarëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i PD, Sali Berisha përshëndeti bankat, të cilat nuk kanë pranuar të jenë në shërbimin online në platformën e-albania.

Pwrmes njw komunikimi pwr mediat ai theksoi se Edi Rama me kërë kërkesë synonte t’i shtrinte duart tek kursimet e qytetarëve shqiptarë.

“Kjo kërkesë e Edi Ramës, ka vetëm një synim që të shtrinte duart e zeza mbi kursimet e qytetarëve. Unë përshëndes bankat, që i rezistuan kësaj kërkese absurde. Nëse bankat do t’i kishin nënshtruar, miliarda kursime të shqiptarëve do kishin përfunduar në kontot e hajdutëve” tha Berisha.

Të fundit

Turqia në zi kombëtare deri në 12 shkurt, shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmeti

Presidenti turk, Rexhep Erdogan, shpall zi kombëtare deri në 12 shkurt. Një tërmet i madh vrau më shumë se 2,600...

4 këshilla për të shmangur gripin kur të gjithë janë të sëmurë

Këtë vit ka pasur një “shpërthim” të madh të rasteve të gripit. Gripi sezonal shfaqet kryesisht në muajt e dimrit. Ka një fillim akut...

Chat GPT: Intervistë me makinën inteligjente

Nga Lutfi Dervishi Çfarë mendon makina inteligjente, për Shqipërinë, për problemet, korrupsionin, skandalet, aplikacionin akt1visti, pse qeveritarët shqëtësohen më shumë për like dhe komente se...

Lënë pas mosmarrëveshjet, Greqia i vjen në ndihmë Turqisë pas tërmetit shkatërues

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Gjatë komunikimit, Kryeministri shprehu dhimbjen për tërmetin shkatërrues në Turqi...

Elon Musk i ofron Turqisë satelitët pas tërmetit shkatërrues, qeveria e refuzon

Turqia dhe Siria u tronditën sot nga një tërmet me magnitudë 7.8 që la pas të paktën 2,300 viktima. Pas tërmetit shkatërrues, Elon Musk tha...

Lajme të tjera

Web TV