Marrëveshja për portin e Durrësit, Berisha paralajmëron mosbindje civile, ja skenarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë Demokratike, ka paralajmëruar se do të zhvillohet një protestë përpara Portit të Durrësit.

Në kominikimin e tij me qytetarët në Facebook, kryedemokrati shprehet se porti është dhe ka qenë krenaria dhe simboli i qytetit të Durrësit, dhe se opozita nuk do ta lejojë kurrë që kjo të kthehet në një pronë private të kryeministrit Edi Rama.

Më tej Berisha cilësoi tre veprimet që opozita do të ndërmarrë kundër mega-aferës së Portit të Durrësit.

“Problemi me Portin e Durrësit, për të cilin u votua që të vidhet mesnatën e të enjtes që kaloi, është një problem madhor.
Së pari, ne kemi dërguar në Kushtetuese marrëveshjen.
Së dyti do krijojmë një Komision Hetimor.
Së treti do qëndrojmë me mosbindje civile dhe të gjitha format.
Së fundmi, u bëj thirrje qytetarëve dhe kompanive që të qëndrojnë larg kësaj mega-afere. Asgjë nuk dihet t’i joshë ata për të investuar, për t’u mashtruar nga ndërtimet në këtë shesh.”- u shpreh ai.

Të fundit

Befason Maestro, i’a thotë në sy Kristit: A vetëm një palë rroba ka babai yt

Mbrëmë, një nga banorët me të pëlqyer të shtëpisë së Big Brother Vip Albania u vu para një zgjedhje,...

I ftohti ekstrem mbërthen Shqipërinë, ja çfarë do ndodhë me temperaturat në orët në vijim

Prej 24 orësh Shqipëria është përfshirë nga i ftohti polar, ku temperaturat anë zbritur disa grad nën zero. Ndërkohë që edhe në orët në vijim...

Përfshihet nga flakët kodra pranë vendit të shenjtë në Vlorë

Kodra e Kuzum Babasë në Vlorë është përfshirë nga flakët, ndërkohë që dyshimet e para janë se zjarri është vënë qëllimisht nga banorë të...

Del audio/ Zhaklina Lekatari: Burri Oltës më ka shantazhuar dhe do të më blejë me lekë

Opinionistja, Zhaklinë Lekatari ka deklaruar e burri i Oltës ka tentuar që ta blejë dhe e ka shantazhuar. Ajo është shprehur për këtë e...

Turqi/ Ende nën rrënojat e tërmetit ish-lojtari i Chelsea, dje shënoi golin e fitores

Turqia është duke kaluar një situatë tejet të vështirë për shkak të tërmetit që tronditi vendin. Bëhej fjalë për një tërmet shkatarrimtar me magnitudë...

Lajme të tjera

Web TV