“E goditi politika amerikane”/ Ngjela: SPAK është i blerë dhe i trembur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se SPAK-un e goditi politika amerikane dhe nuk duhet diskutuar më gjatë.

“Nëse unë marr për të vërtetë atë që ka thënë ambasadorja amerikane dhe s’ka si të mos jetë e vërtetë, i gjithë ekuacioni merr atë rrjedhë,” – u shpreh Ngjela.

Ai komentoi deklaratën e kreut të SPAK-ut, Arben Krajës i cili përballë gazetares Sidorela Gjoni tha se Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për lobim.

Sipas tij kjo nuk është me rëndësi për aq kohë sa ambasadorja Yuri Kim përfaqëson qëndrimet e SHBA-së dhe praktikisht Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK nuk funksionon, është i blerë dhe i trembur. Për më tepër Ngjela sqaroi se Kraja duhej pyetur dhe për afatet e hetimeve.

Avokati komentoi se deklaratën e Krajës, i cili tha se marrin kërcënime nga portalet. Për Ngjelën kjo është e pavend. Ai theksoi se është korrupsioni mafioz ai që i ka goditur.

Ai shtoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë fokusin te korrupsioni në Shqipëri dhe insistojnë pavarësisht se Shqipëria është shtet i pavarur, prej faktit se aleancën me vendin tonë e kanë të domosdoshme, kur marrim në konsideratë se na kanë futur në NATO pa asnjë ushtar.

 

Të fundit

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj...

Lirimi i Tahirit nga qelia/ Gazetarja zbulon prapaskenat: Bashkëshortja pësonte kriza…

Gjatë një emisioni televiziv, gazetarja Klodiana Lala zbuloi të tjera detaje në lidhje e çështjen e lirimit të qelisë së ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Gazment Bardhi: Si lindi platforma për bashkimin e Partisë Demokratike

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një intervistë për “Now" me Erla Mëhillin, foli për propozimin e tij për një...

Escobar e Lajçak “zbarkojnë” në Prishtinë, nis takimi me kryeministrin Kurti

Në ndërtesën e Qeverisë ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të dërguarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe të dërguari...

“Kosova nuk është Serbi”/ Deputetja britanike: Qytetarët në veri po kërcënohen

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë, pas tensioneve në veri me serbët. Kearns, e cila është edhe kryetare e Komisionit...

Lajme të tjera

Web TV