PD nuk bën pas/ Boçi: Protesta do të bëhet para Kryeministrisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Opozita nuk tërhiqet nga zhvillimi i protestës më 6 dhjetor. Këtë ka pohuar edhe nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi në emisionin “Open”.

Boçi u shpreh se opozita nuk do të ecë sipas fijes së kryeministrit Edi Rama dhe se janë të vendosur që protesta do të mbahet në 6 dhjetor, aty ku e kanë kërkuar para Kryeministrisë.

“Do e bëjmë atje ku e kemi kërkuar, para Kryeministrisë. Nuk po ecim pas fijes së Ramës. Përderisa e kemi përcaktuar vendin, s’duhet të hynte fare në debatin e vendit apo refuzimin e vendit. Informacion kam logjikën time politike. Sjellja e opozitës është fakti kryesor përgjatë organizimit të tubimeve, që nuk kanë qenë agresive, por qytetare. Nëse qëndron refuzimi, ne do të vazhdojmë do bëjmë protestën para Kryeministrisë, Paralajmëron apo jo konfrontime, varet nga sjellja e policisë. Jemi në të drejtën tonë europiane për të vijuar protestën”, tha Boçi.


Të fundit

Horoskopi ditor, e shtunë 28 janar 2023

Dashi Do të ketë një mënyrë për të qartësuar disa gjëra që ju mundojnë. Në punë mund të jeni surpriza...

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0 për skuadrën e Pep Guardiolës,...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Lajme të tjera

Web TV