Shitet në një ankand për 43 mijë paund njëra prej makinave që përdorte Elizabeth II

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një makinë e llojit “Jaguar X-Type” që i përkiste Mbretëreshës Elizabeth II është shitur për 43,000 paund pasi doli në ankand.

Mbretëresha Elizabeth, e cila vdiq në shtator në moshën 96-vjeçare, favorizoi makinën “Land Rover Defender”, si mjetin e saj kryesore, ajo mendohet se e ka konsideruar Jaguar-in e saj si të dytën më të preferuar dhe shpesh është fotografuar duke lëvizur me atë rreth “Windsor Estate”.

Ankandi i zhvilluan nga “Historics Auctioneers” u zhvillua në ndërtesën Mercedes World në Wembridge, Angli.

Drejtuesi i ankandit, James Good tha për “Daily Telegraph” se makina është unike.

“Ishte emocionuese të ofrosh makinën e Mbretëreshës Elizabeth për shitje. Ne jemi të emocionuar, gjithashtu jam i sigurt se edhe pronari i ri. Është një makinë shumë e koleksionueshme… Është krejtësisht unike”.

Të fundit

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Erdogan: Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka mbajtur një fjalë përshëndetëse në samitin për Ukrainën që po mbahet në...

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri Rama dhe presidenti i Ukrainës...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Përmbyset autobusi me nxënës në Itali, plagoset rëndë shoferi

Një autobus me nxënës doli nga rruga në Baragiano në Potenza për të shmangur një përplasje kokë më kokë me një makinë, duke u...

Papa Françesku dërgohet në spital

Papa Françesku u dërguar sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas...

Lajme të tjera

Web TV