test

Vdes piloti legjendar grek, i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka humbur jetën në moshën 102-vjeçare i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore, Kostantinos Hatzilakos.

Lajmi ka shkaktuar trishtim në komunitet.

102-vjeçari ishte një nga pilotët legjendar të Forcave Ajrore duke regjistruar mbi 200 misione luftarake me avionë “Hurricane” dhe Spitfire, për të cilat u nderua me dhjetë medalje lufte.

Të fundit

Barazimi i ndeshjes Shqipëri-Kroaci/ Reagon Rama: Kjo quhet krenari, bëni më të mirën!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbas barazimit qe beri kombetarja jone ne ndeshjen e forte me Kroacine. Shqipëria barazoi 2-2...

Turizmi, të huajt “vërshojnë” drejt Shqipërisë, netqëndrimet në hotele u rritën mbi 74.5%

Të huajt kanë vijuar të shfaqin interes për Shqipërinë turistike me një tendencë edhe më të theksuar në prill. Të dhënat e strukturave akomoduese të...

Fotografoi në një nga plazhet më të bukura në Itali, blogeri gjobitet me 1800 euro

Informacion i rëndësishëm për të gjithë ata që do të shkojnë në Sardenjë këtë verë. Blogeri Rogerio Guia nga Dubai u gjobit me 1600 euro...

Qeveria çon në Kuvend ratifikimin e kontratës për financimin e hekurudhës

Qeveria ka çuar në Kuvend ratifikimin e kontratës për financimin e hekurudhës Vorë-Hani i Hotit. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali,...

E trishtë! Mbyll sytë përgjithmonë aktorja e njohur (Emri)

Nancy MacKenzie, aktorja që ia dha zërin Marge Simpson në dublimin e The Simpson për tregun e Amerikës Latine, ka vdekur. Artistja peruano-meksikane ishte...

Lajme të tjera

Web TV