Formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Japoni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Japonia dhe Spanja do të përballen në xhiron e tretë të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror, me dy skuadrat që kanë gjasa për të kaluar tutje.

Japonezët kanë tri pikë nga dy ndeshjet e para, ku morë një fitore ndaj Gjermanisë, ndërsa pastaj dështuan ndaj Kosta Rikës.

Në anën tjetër Spanja ka katër pikë, pasi fitoi përballjen e parë bindshëm ndaj Kosta Rikës, për të barazuara pastaj me Gjermaninë.

Japonezët luajnë në sulm me Daizen Maeda, ndërsa do të përkrahet nga mesfushorët sulmues si Tanaka, Kamada dhe Kubo.

Në anën tjetër Spanja do të luajë në sulm me treshen Nico Williams, Alvaro Morata dhe Dani Olmo.

Formacionet zyrtare:

Japonia: Gonda; Taniguchi, Yoshida, Itakura, Nagatomo; Morita, Ito; Tanaka, Kamada, Kubo; Maeda

Spanja: Unai Simón; Azpilicueta, Rodri, Pau Torres, Balde; Gavi, Busquets, Pedri; Nico Williams, Morata, Dani Olmo.

Të fundit

Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Karim Benzema merr vendimin mbi të ardhmen

Pas 14-vitesh pjesë e Real Madrid, duket se aventurës së Karim Benzema me klubin e Los Blancos i ka...

Pushime “të kripura”/ Shtrenjtimit të çmimeve i shtohen rritja e pagave të fluturimeve

Këto pushime verore që po afrojnë do të jenë edhe më “të kripura” se vjet. Shtrenjtimit të ushqimeve, pijeve e kostove të transportit këtë...

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Ballkanit Perëndimor dhe jo vetëm. Edhe...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më tepër. Pra, qershori, muaji ku Afërdita...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Lajme të tjera

Web TV