Muaji i fundit i vitit nis me shi! Parashikimi i motit për ditën e sotme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vranësirat e shpeshta do të vijojnë të jenë dominuese në vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit në të gjithë territorin Shqiptar. Parashikohet që herë pas here vranësira të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje të pakta shiu pjesërisht në zonën e ulët. Sipas Meteoalb, në zonat malore pritet të ketë reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 16°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Kosova
Territori i Kosovës do të përfshihet nga vranësirat e shumta gjatë gjithë ditës së enjte dhe pritet që herë pas here vranësirat të shtohen duke sjellë reshje shiu dhe dëbore në vend. Reshjet do të jenë më të dukshme gjatë orëve të mesditës dhe pasdites në Kosovë.

Maqedonia e Veriut

Republika e Maqedonisë së Veriut vijon të mbizotërohet nga masa ajrore të paqëndrueshme duke sjellë në vend vranësira të shumta, të cilat pritet që të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje shiu dhe dëbore në territor. Parashikohet që reshjet e shiut të jenë prezente në një pjesë të mirë të territorit.

Rajoni dhe Europa
Pjesërisht Rajoni i Ballkanit dhe Europa Qendrore do të jenë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave. Gjithashtu me mot të qëndrueshëm do të jetë dhe Europa Lindore. Ndërsa Vendet Nordike mbeten nën ndikimin e reshjeve të dëborës. Po ashtu me vranësira dhe reshje shiu do të jetë Europa Jugperëndimore dhe brigjet e Egjeut.


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV