“Gjermania përfundon këtu”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Largimi i bujshëm i Gjermanisë nga Kupa e Botës dhe humbja e Spanjës përball Japonisë kanë pushtuar faqet e para të mediave sportive për ditën e sotme

La Gazzetta dello Sport i kushtohet rikthimit të mundshëm tek Juventusi të Alessandro Del Piero: “Juve, unë jam këtu”. Dje legjenda e Juventusit iu përgjigj kështu thashethemeve të shumta: “Nuk do të komentoj lajme dhe pakujdesi, është një fazë delikate. E vetmja gjë për të bërë tani është të mbështesim drejtuesit e rinj, të cilët do të punojnë me profesionalizmin dhe pasionin që meritojnë tifozët dhe fanella jonë”. Ish-sulmuesi nuk e mbyll derën për një rikthim të mundshëm.


Hapja e Corriere dello Sport, përveç aferës së Juves, i kushtohet edhe eliminimit të bujshëm të Gjermanisë nga Botërori i Katarit: “Gjermania përfundon këtu”. Skuadra e Flick mposht Kosta Rikën, por nuk arrin të kualifikohet për të 1/16-ën për shkak të fitores së Japonisë.

“Juve nën rrethim” është hapja e torinezes Tuttosport. UEFA ka hapur gjithashtu një dosje për llogaritë dhe hetimet e fundit për Juventusin. Ceferin dëshiron të shohë qartë: organizata më e lartë evropiane ka hapur një hetim për shkelje të mundshme të rregulloreve për licencat e klubeve dhe Fair-Play financiar.

Gazeta madrilene AS, ironizon në një farë mënyre ‘’Panzerat’: “Faleminderit(Danke)”, duke i falenderuar Gjermanët për fitoren ndaj Kosta Rikës, fitore e cila mundësoi kalimin e kombëtares së Luis Enrique në 1/16.

“Kishim një siklet” është titulli i prestigjiozes Marca. Një Spanjë zhgënjyese përfundoi duke u eliminuar për tre minuta dhe u kualifikua falë Gjermanisë. Ata do të luajnë kundër Marokut të martën në fazën e 1/16-të.

Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV