VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin duke marrë tre pikët e para në Botëror

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të kaluar në fazën tjetër.

Brazili e nisi më mirë ndeshjen duke rrezikuar i pari me Gabirel Martinellin në minutën e 14-të, por pa sukses.

Sërish i njëjti lojtar rrezikoi në fundin e pjesës së parë, por pa sukses.

Kameruni tentoi të shënojë me Bryan Mbeumo, por Ederson priti me lehtësi.

Në pjesën e dytë kamerunasit e nisën më mirë, kur rrezikuan me Vincent Aboubakar që gjuajti jashtë.

Në fund Kameruni gjeti golin me Vincent Aboubakar, i cili pas festës u ndëshkua me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Kjo fitore nuk i shërbeu Kamerunit, pasi Brazili dhe Zvicra kaluan më tej.

Të fundit

Turqia në zi kombëtare deri në 12 shkurt, shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmeti

Presidenti turk, Rexhep Erdogan, shpall zi kombëtare deri në 12 shkurt. Një tërmet i madh vrau më shumë se 2,600...

4 këshilla për të shmangur gripin kur të gjithë janë të sëmurë

Këtë vit ka pasur një “shpërthim” të madh të rasteve të gripit. Gripi sezonal shfaqet kryesisht në muajt e dimrit. Ka një fillim akut...

Chat GPT: Intervistë me makinën inteligjente

Nga Lutfi Dervishi Çfarë mendon makina inteligjente, për Shqipërinë, për problemet, korrupsionin, skandalet, aplikacionin akt1visti, pse qeveritarët shqëtësohen më shumë për like dhe komente se...

Lënë pas mosmarrëveshjet, Greqia i vjen në ndihmë Turqisë pas tërmetit shkatërues

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Gjatë komunikimit, Kryeministri shprehu dhimbjen për tërmetin shkatërrues në Turqi...

Elon Musk i ofron Turqisë satelitët pas tërmetit shkatërrues, qeveria e refuzon

Turqia dhe Siria u tronditën sot nga një tërmet me magnitudë 7.8 që la pas të paktën 2,300 viktima. Pas tërmetit shkatërrues, Elon Musk tha...

Lajme të tjera

Web TV