Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo pasi programi i drejtuar nga gazetari dhe moderatori i njohur shqiptar, Arjan Çani transmetohet në ekranet shqiptare që prej vitit 2003. Arsyet se pse ky emision nuk do të transmetohet më në Klan nuk dihet, teksa vetë Çani ka dhënë një intervistë për gazetaren Aulona Musta, ku ka folur për largimin e tij në emisionin, “Natë me Aulonën”.

Teksa Aulona Musta i tha se lajmi se ai ishte larguar nga Tv Klan “ishte tronditës” për të, Ariani u shpreh se në fakt nuk është diçka edhe aq surprizuese, pasi ai deri më sot ka ndërruar tre media dhe tha se emisioni që ai drejton është si fëmija i tij për të.

“Zonë e Lirë” deri tani ka ndërruar tre televizione. Mund të kisha ikur edhe para tre vjetësh nga Klani, nuk është se ka ndonjë problem për mua. Ajo është një fëmija im ai emision, kudo që shkoj ai emision jam unë. Nuk ka rëndësi shumë kanali. Nuk duhet të jetë tronditëse.

Asnjë nga ne nuk është i pazëvendësueshëm. Tregun kudo që e lë mbushet nga dikush tjetër, mbushet mirë apo keq kjo është një histori tjetër. E kam zgjetur këtë periudhë sepse kam pasur shumë oferta”- tha Ariani Çani në emisionin “Natë me Aulonën” në MCN Tv.

Arsyen se pse gazetari u largua nga kjo media nuk e tregoi, por theksoi se ka raporte të mira e shumë miqësore me drejtuesit. “Në përgjithësi nuk kam folur asnjëherë kur jam shkëputur nga një vend dhe kam shkuar diku tjetër, nuk kam folur asnjëherë se pse e kam bërë. Kur krijon një marrëdhënie me një kanal/person, kur nuk jam më nuk i marr nëpër gojë.

Lexo edhe :  Luizi në 'Sfidën e Rezistencës' kërkon puthje nga Kiara: Ky poçi do më japë 2500 euro

Marrëdhëniet me ta janë shumë miqësore, janë arsye të dorës së tretë pse kam ikur. Ti Aulona më vjen mirë që je vetëm, ti je ndarë në mënyrë miqësore kurse unë e kam miqësi fake (fallco)”- tha Arian Çani, i cili tregoi edhe ofertat që ka pasur gjatë kësaj periudhe. “Kisha një kërkesë nga Topi por nuk u bë. S’isha unë i bindur. Tani kam luksin ti jap kohë vetes të mos nxitohem”– tha Çani në “Natë me Aulonën” në MCN Tv.

Të fundit

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Lajme të tjera

Web TV