Fazën me eliminim direkt e hap sfida Holandë-SHBA, publikohen formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Holandë – SHBA është sfida e parë e fazës së 1/8-ave të “Katar 2022”, e cila nis në orën 16:00. Tashmë trajnerët respektive, holandezi Van Gaal dhe amerikani Berhalter i kanë zyrtarizuar formacionet titullare si dhe rreshtimin fillestar për këtë përballje.

Memphis Depay, ashtu sikurse në sfidën ndaj Senegali, do të luajë luajë nga minuta e parë krah Gakpos, ndërsa pas dyshes sulmuese do të jetë Klassen.

Na krahu tjetër, amerikanët me rreshtimin 4-3-3, i besojnë tredhëmbëshit Pulisic-Ferreira-Ueah.

Formacionet zyrtare: 

Holanda:Noppert, Timber, Van Dijk, Ake, Dumfries, De Roon, De Jong, Blind, Klassen, Gakpo, Depay.

SHBA: Turner, Dest, Zimmerman, Ream, Robinson, Adams, McKennie, Musah, Pulisic, Ferreira, Weah.

Të fundit

I ftohti ekstrem mbërthen Shqipërinë, ja çfarë do ndodhë me temperaturat në orët në vijim

Prej 24 orësh Shqipëria është përfshirë nga i ftohti polar, ku temperaturat anë zbritur disa grad nën zero. Ndërkohë që...

Përfshihet nga flakët kodra pranë vendit të shenjtë në Vlorë

Kodra e Kuzum Babasë në Vlorë është përfshirë nga flakët, ndërkohë që dyshimet e para janë se zjarri është vënë qëllimisht nga banorë të...

Del audio/ Zhaklina Lekatari: Burri Oltës më ka shantazhuar dhe do të më blejë me lekë

Opinionistja, Zhaklinë Lekatari ka deklaruar e burri i Oltës ka tentuar që ta blejë dhe e ka shantazhuar. Ajo është shprehur për këtë e...

Turqi/ Ende nën rrënojat e tërmetit ish-lojtari i Chelsea, dje shënoi golin e fitores

Turqia është duke kaluar një situatë tejet të vështirë për shkak të tërmetit që tronditi vendin. Bëhej fjalë për një tërmet shkatarrimtar me magnitudë...

Turqia në zi kombëtare deri në 12 shkurt, shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmeti

Presidenti turk, Rexhep Erdogan, shpall zi kombëtare deri në 12 shkurt. Një tërmet i madh vrau më shumë se 2,600 njerëz në një zonë të...

Lajme të tjera

Web TV