“Jemi këtu për të qëndruar”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport hapet me të ardhmen e Lukakut tek zikaltërit: “Lukaku për të gjithë Interin”. Gjithçka ka ndryshuar nga dështimi i Kupës së Botës dhe Chelsea është i hapur për rinovimin e huazimit të belgut.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 03/12/2022

Corriere dello Sport rifillon me thashethemet për shitjen e Juventusit: “Po e shesin Juventusin”, mospërfillje të reja dalin për të ardhmen e zhurmshme bardhezi.Prima Pagina Corriere dello Sport 03/12/2022

“Juve nuk përkulet” shkruan torinezja Tuttosport. Bilanci i Juventusit u korrigjua vetëm pjesërisht nga CDA në largim, me pranimin e pjesshëm të gjetjeve të Consob.Prima Pagina Tuttosport 03/12/2022

Në Spanjë, nisin reflektimet pas nokautit me Japoninë që nuk ndikuan në kualifikim, por ndezën këmbanat e alarmit: “Luis Enrique inatoset”, është titulli i Mundo Deportivo.Prima Pagina Mundo Deportivo 03/12/2022

Në Britani, Mirror Sport hapet me titullin: “Jemi këtu për të qëndruar”. Anglia, e cila nesër do të përballet me Senegalin në fazën e 16-të për t’u avancuar më tej në turne, rindez motorët. Stones zbulon takimin mes lojtarëve për të shmangur gabimet e të mëdhenjve si Gjermania dhe Belgjika.Prima Pagina Mirror Sport 03/12/2022

Prestigjiozja franceze, L’Equipe hapet me titullin: “Bërthama e reaktorit”, duke iu referuar talentave të rinj që po udhëheqin “Gjelat”, dhe që janë plotësisht të fokusuar për të sjellë sërish Kupën e Botës në Paris.Prima Pagina L'Equipe 03/12/2022

Të fundit

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë...

Befason Maestro, ia thotë në sy Kristit: A vetëm një palë rroba ka babai yt

Mbrëmë, një nga banorët me të pëlqyer të shtëpisë së Big Brother Vip Albania u vu para një zgjedhje, ai kishte për detyrë që...

I ftohti ekstrem mbërthen Shqipërinë, ja çfarë do ndodhë me temperaturat në orët në vijim

Prej 24 orësh Shqipëria është përfshirë nga i ftohti polar, ku temperaturat anë zbritur disa grad nën zero. Ndërkohë që edhe në orët në vijim...

Përfshihet nga flakët kodra pranë vendit të shenjtë në Vlorë

Kodra e Kuzum Babasë në Vlorë është përfshirë nga flakët, ndërkohë që dyshimet e para janë se zjarri është vënë qëllimisht nga banorë të...

Lajme të tjera

Web TV