Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250 pjesëmarrësve që patën një stërvitje shumëditore ekstreme dhe taktika shumë të avancuara luftarake ajrore. Madje, 29-vjeçarja i bëri përshtypje të gjithëve me aftësitë dhe performancën e saj në ushtrimet jashtëzakonisht të vështira të kryera dhe nivelit të lartë.

Sipas mediave greke Theodora Dourou është një nga pilotet që po drejtonte F-16 që arriti ti shpëtojë radarëve të Turqisë. Aviatorja greke është duke u stërvitur për mbrojtjen ajrore greke, për të kryer operacione në Egje. Mediat janë fokusuar në përçimin e mesazhit se gjinia nuk lidhet me aftësinë që ka individi, shembull ky profesion i vështirë që përgjithësisht ka pasur emra burrash në listë.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV