VIDEO/ Cristiano Ronaldo i acaruar me trajnerin pasi e zëvendësoi: “Ti gjithmon nxiton ..

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Portugalia humbi ndeshjen e fundit të grupit në “Katar 2022”, e mundur 2-1 nga Koreja e Jugut. Kësisoji, kombëtarja e drejtuar nga trajneri luzitan Paulo Bento u kualifikua për në 16-she. Në letër ishte një disfatë pa dhimbje për skuadrën e Fernando Santos, madje pa kompromentuar vendin e parë në grup, por ka nga ata brenda grupit që nuk e morën mirë “kthesën e papritur” që mori pasditja e djeshme në Katar.

Është sigurisht Cristiano Ronaldo, i cili siç e dimë nuk i pëlqen të humbasë kurrë, pavarësisht nga rëndësia e ndeshjes. Numri 7, i aktivizuar si titullar, pavarësisht kualifikimit tashmë në xhep, nuk mundi ta gjente rrugën e golit dhe për këtë arsye u duk veçanërisht nervoz gjatë ndeshjes, por mbi të gjitha pasi u zëvendësua.

Kështu, pas mosmarrëveshjes me një kundërshtar të Koresë së Jugut, i cili me rezultatin ende 1-1 e kishte ftuar të përshpejtonte largimin nga fusha gjatë zëvendësimit, zemërimi i vërtetë i CR7 shpërtheu pak sekonda më vonë dhe kishte si target Fernando Santos.

Në fakt, kamerat kapën një shprehje mjaft të zjarrtë të Ronaldos, drejtuar trajnerit të tij. “Ti je gjithmonë me nxitim për të më zëvendësuar, por duhet të jesh i kujdesshëm me mua”, – u shpreh Cristiano para se të ulej në stol.

Santos vetë, pas ndeshjes u përpoq ta ulte tensionin, duke pohuar se zemërimi i Ronaldos ishte i lidhur pikërisht me mosmarrëveshjen që kishte me lojtarin e Koresë së Jugut: “Pepe duhej të ndërhynte për të rivendosur qetësinë dhe Cristiano ishte I tensionuar”. Sulmuesi shfaqi zhgënjimin e tij, ngaqë është zëvendësuar për herë të tretë nga tri ndeshjet e luajtura në Kupën e Botës.

Ronaldo nuk e kishte fshehur acarimin e tij tashmë pasi iu desh të largohej nga fusha në fund të ndeshjes kundër Ganës, në minutën e 88-të me rezultatin 3-1, pak sekonda para golit të afrikanëve që rihapi ndeshjen, dhe më pas kundër Uruguajit nëntë minuta nga fundi, ndeshje e shënjuar nga goli i “kontestuar” i Bruno Fernandes.

Lexo edhe :  Superliga Evropiane fiton Gjyqin, FIFA dhe UEFA nuk mund ti sanksionojë

Të fundit

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën,...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Befason Maestro, ia thotë në sy Kristit: A vetëm një palë rroba ka babai yt

Mbrëmë, një nga banorët me të pëlqyer të shtëpisë së Big Brother Vip Albania u vu para një zgjedhje, ai kishte për detyrë që...

I ftohti ekstrem mbërthen Shqipërinë, ja çfarë do ndodhë me temperaturat në orët në vijim

Prej 24 orësh Shqipëria është përfshirë nga i ftohti polar, ku temperaturat anë zbritur disa grad nën zero. Ndërkohë që edhe në orët në vijim...

Lajme të tjera

Web TV