VIDEO/ “Vritni vritni shqiptarët”, FSHF hesht ndaj koreve shoviniste nga serbët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një moment kur nervat kapluan lojtarët në fushë, në sfidën Zvicër-Serbi, mendësia shoviniste u vu në pah nga tifozët serbë, të cilët thërrisnin me korin e marrëzishëm “vritni, vritni shqiptarët”.

Spikeri zyrtar në stadiumi i bëri thirrje atyre të ndalin të gjitha ofendimet dhe gjestet diskriminuese!

Një gjest skandaloz që FIFA duhet të marrë masa ndëshkuese.

Gjithashtu, edhe Federatat Shqiptare e Futbollit duhet të reagojnë pas këtyre ngjarjeve të shëmtuara.

Në eventin më të shikuar, para syve të botës, bëhen thirrje raciste për të vrarë e zhdukur shqiptarët dhe është detyrë e FSHF-së që të mbajë një qëndrim zyrtar për t’i kërkuar FIFA-s masa ndëshkuese.

Të fundit

4 këshilla për të shmangur gripin kur të gjithë janë të sëmurë

Këtë vit ka pasur një “shpërthim” të madh të rasteve të gripit. Gripi sezonal shfaqet kryesisht në muajt e...

Chat GPT: Intervistë me makinën inteligjente

Nga Lutfi Dervishi Çfarë mendon makina inteligjente, për Shqipërinë, për problemet, korrupsionin, skandalet, aplikacionin akt1visti, pse qeveritarët shqëtësohen më shumë për like dhe komente se...

Lënë pas mosmarrëveshjet, Greqia i vjen në ndihmë Turqisë pas tërmetit shkatërues

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Gjatë komunikimit, Kryeministri shprehu dhimbjen për tërmetin shkatërrues në Turqi...

Elon Musk i ofron Turqisë satelitët pas tërmetit shkatërrues, qeveria e refuzon

Turqia dhe Siria u tronditën sot nga një tërmet me magnitudë 7.8 që la pas të paktën 2,300 viktima. Pas tërmetit shkatërrues, Elon Musk tha...

I ftohti “ekstrem” pushton vendin, UKT del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Tirana është përfshirë gjatë ditëve të fundit nga moti i ftohtë i karakterizuar nga temperatura mjaft të ulëta. Nisur nga kjo situatë, Ujësjellësi i...

Lajme të tjera

Web TV