“Gjak, djersë dhe Messi”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Leo Messi dhe Argjentina fitojnë ndaj Australisë dhe kalojnë në çerekfinale, aty ku do të përballen me Holandën e profesorit Louis van Gaal.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport hapet me një problem të ri për bardhezinjtë: “Juve, kujdes nga CR7 ”. Më shumë telashe për Zonjën, Ronaldo ka kërkuar dokumentet e hetimit të Torinos për t’i marrë 20 milionët.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 04/12/2022

“Faleminderit Leo” është titulli i Corriere dello Sport, e cila ia kushton faqen e parë fitores së Argjentinës dhe paraqitjes fenomenale të Messit ndaj Australisë në 1/16.Prima Pagina Corriere dello Sport 04/12/2022

Gazeta argjentinase Ole e hap me një falënderim për Leo Messin dhe shokët e tij: “Faleminderit njëmijë herë”, duke iu referuar ndeshjes së njëmijtë të ‘Pleshtit’.Prima Pagina Olé 04/12/2022

Prestigjiozja franceze ‘L’Equipe’ hapet me titullin: “Blutë në pole position”. Franca përballet sot me Poloninë në 1/16, ku sigurisht cilësohet si favorite për të fituar.Prima Pagina L'Equipe 04/12/2022

“Gjak, djersë dhe Messi” shkruan madrilenia AS. Superylli argjentinas shënon golin e parë, jep një recital dhe kualifikon Argjentinën. Kombëtarja Albiceleste do të përballet në çerekfinale me Holandën.Prima Pagina AS 04/12/2022

Katalanasja Sport fokusohet gjithashtu tek i njëjti person: ”Messi shkon në çerekfinale”. Leo luajti ndeshjen e tij të njëmijtë duke udhëhequr Argjentinën dhe duke shënuar golin e tij të parë në fazën eliminatore në një Kupe Bote.Prima Pagina SPORT (Diario) 04/12/2022


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV