Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord fshehurazi gjatë fazave të hershme të pandemisë së COVID-19.

Një hetim është hapur për Bianconerët pas raportimeve se ata në fshehtësi ranë dakord të paguanin skuadrën e tyre gjatë muajve të parë të pandemisë COVID në 2020, pavarësisht se publikisht deklaruan se pagesat e pagave ishin pezulluar përkohësisht.

Këto marrëveshje nuk iu komunikuan Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) apo bursës, duke u mbajtur jashtë bilanceve financiare të raportuara.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Ronaldo dëshiron që Juventusi t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord në vitin 2020.

Ai kishte pranuar publikisht të bënte një ulje page, por fshehurazi nënshkroi një marrëveshje me klubin që i garantonte atij 19.9 milionë euro, madje edhe nëse do të largohej nga Torino.

Ylli portugez i bëri thirrje një ekipi avokatësh që të shqyrtojnë situatën e Zonjës së Vjetër dhe të studiojnë bilancet e tyre përpara se të plotësojnë kërkesën e tij.

Drejtori sportiv i Juventusit, Federico Cherubini, diskutoi paratë që i detyroheshin Ronaldos kur foli me ish-presidentin Andrea Agnelli në fund të gushtit 2021.

“19 milionë euro nga viti i kaluar dhe 9 milionë euro nga një vit më parë, pra 28 milionë euro para taksave për shkak të COVID”, dëgjohet t’i ketë thënë Cherubini, Agnellit.Serie A: The secret document of 20 million euros that compromises Juventus and Cristiano Ronaldo | Marca


Të fundit

Horoskopi ditor, e shtunë 28 janar 2023

Dashi Do të ketë një mënyrë për të qartësuar disa gjëra që ju mundojnë. Në punë mund të jeni surpriza...

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0 për skuadrën e Pep Guardiolës,...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Lajme të tjera

Web TV