“Mendonin se u plak, por e riktheu Zoti”/ Maliqi nuk kursehet me elozhe ndaj Berishës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kandidati i opozitës në Bashkinë e Kuçovës, Lefter Maliqi ka folur me superlativa për kreun e PD-së, Sali Berisha pëe të cilin tha se ka një energji të paparë dhe se me rikthimin e tij i ka bërë të gjithë optimist.

Ai tha se Berishën e riktheu Zoti, për ta çuar Partinë Demokratike drejt fitores. Sa i përket mungesës së vulës, sipas tij nuk është gjëja më e rëndësishme por është përkrahja nga njerëzit.

“Ç’më duhet vula? E rëndësishme është të vijnë njerëzit. Gjykata nuk është parti. As në organizimin e brendshëm të PD nuk ndikon. Këta (grupi i Alibeaj) mund të dëmtojnë 3 a 4 bashki por nuk do të na ndikojë në rezultat. Ne do të mundohemi të gjejmë gjuhën e përbashkët. Bashkimin e Alibeaj e pengon Rama, blerja, shitet shqiptari dhe ky është gabim i madh. Këta mendonin se Sali Berisha u plak, Berisha na ka bërë optimist dhe ne , shikoni Bashën i dridhen këmbët. Berisha ka një energji të paparë, atë e riktheu Zoti për ta çuar PD në fitore,”-tha ai.

 

Të fundit

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten...

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një periudhe bronkiti dhe i kërkoi...

Veliaj flet për pastrimin në Tiranë/ I dhamë fund tymit kanceroz që vinte nga mbetjet

Kryetari i bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj, në videomesazhin e kësaj fundjave jave foli për pastrimin e kryeqytetit. Veliaj tha se institucioni që ai...

Sekuestrohen mbi 17 mijë euro në Rinas, procedohet 31-vjeçari

Në pikën kufitare të Rinasit u bllokuan ditën e sotme mbi 17 mijë euro. Policia thotë se është proceduar poseduesi i tyre, një 31-vjeçar, i...

Kush do të jetë fituesi i BBV? Olta i shkrin të gjithë me përgjigjen

Olta Gixhari u largua mbrëmjen e djeshme nga “Big Brother VIP” pas 100 ditëve qëndrim. Malli për të birin bëri që një ndër konkurrentet...

Lajme të tjera

Web TV