Primaret PD/ Kalaja hedh akuza: Këlliçi ka përfituar fonde nga inceneratorët dhe Sorosi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Adriana Kalaja që kandidonte në ‘primaret’ e Tiranës ka thyer heshtjen pasi mori vetëm 128 vota. Duke folur për mediat, ajo nuk ka harruar të shigjetojë Belind Këlliçin duke e akuzuar se ka përfituar fonde nga Fonadicioni Soros dhe inceneratorët.

Akuzat e rënda ndaj Këlliçit vijnë pasi ky i fundit doli në balotazh më Ilir Alimehmetin.

“Ndjej keqardhje që një numër shumë i vogël përqafoi programin tim. Ishin më komodë të përqafonin programin e dikujt që është i implikuar në aferën e inceneratorëve. Që bashkëshortja e vet ka përfituar fonde nga Sorosi dhe Erion Veliaj. Sesa të përqafojë një projekt që për mua është një projekt që i duhet Tiranës për 100 vite” – tha Kalaja.

 


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV