Tymi i zi mbulon gjithçka, Ukraina nën sulmin e raketave ruse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ukraina është aktualisht nën një sulm të vazhdueshëm me raketa të llojeve të ndryshme nga Rusia.

Ashtu siç u paralajmërua më herët, një numër i madh avionësh janë nisur nga baza Engels në Saratov të Rusisë me qëllim bombardimin e qyteteve të ndryshme të Ukrainës pasi këta të fundit sulmuan me dronë këtë bazë në orët e para të ditës së sotme.

Mësohet se aktualisht, disa qytete të Ukrainës janë goditur me raketa “Calibr” dhe të tjera hipersonike, ndërsa tymi dhe flaka kanë mbuluar Odesan dhe qytete të tjera.

Raportohet se në qiell ndodhen ende një numër i madh avionësh rusë që po lëshojnë raketa në drejtim të qyteteve ukrainase. Ky sulm me raketa konsiderohet si më i madhi që prej fillimit të luftës.

Sulmi në fjalë duket se është një hakmarrje e rusëve ndaj sulmit ukrainas në bazën e bombardueshme strategjikë në Saratov gjatë mëngjesit të sotëm.

Kjo bazë është e rendësishme pasi aty qendrojnë bombarduesit strategjikë të Rusisë.

Të fundit

-79°C, e sërish pritet ulje! Verilindja e SHBA-ve nën temperatura të ulëta kërcënuese

Pjesa verilindore e SHBA-ve është përfshirë këtë fundjavë nga temperatura në nivele të ulëta e të rrezikshme. Në pikën...

G-7, Evropa arrijnë marrëveshje për kufirin e çmimit të naftës ruse

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen tha të premten se vendet e industrializuara të Grupit të Shtatëshes po vendosin një çmim tavan për produktet...

Putin ka gati planin 2 të luftës/ Do të zgjasë deri në Pranverë, trupat në gatishmëri

Qindra mijëra trupa, tanke, sisteme të blinduara, antitank, robotikë dhe, në sfond, armë bërthamore taktike të gjeneratës së re po mobilizohen nga Moska në...

“Më fal xhaxhi…”, 21-vjeçari shqiptar grabit italianin nën kërcënimin e armës

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet se ka kryer një grabitje me armë në Firenze. Sipas mediave italiane, i...

Kejsi surprizon Stresin: Të mbështes edhe sikur çdokënd ta kesh kundër!

Ish partnerja e Stresit, Kejsi ka reaguar për herë të parë që prej hyrjes së Stresit në Big Brother Kosova. Ajo i ka uruar...

Lajme të tjera

Web TV