“Zot na ruaj mbretin”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitorja e pastër e Francës ndaj Polonisë dhe thyerja e disa rekordeve nga Kylian Mbappe, pushtojnë faqet e para të mediave sportive kryesore.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport hapet me suksesin bindës të Francës, e cila mposhti pastër Poloninë 3-1 dhe është pretendente e parë për suksesin e Kupës së Botës, për të përsëritur atë të katër viteve më parë: “Nënshkrimi i Giroud, Kupa e Botës Mbappe”.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 05/12/2022

Corriere dello Sport lartëson Francën nga ana e saj, e shtyrë nga shtylla e Mbappe : “Mbreti Kylian”. Sot, një tjetër nga favoritët del në fushë, me Brazilin që sfidon Korenë e Jugut dhe gjen sërish dritën e saj udhëzuese: “Neymar ia doli”.Prima Pagina Corriere dello Sport 05/12/2022

Tuttosport hapet me skenarët për bardhezinjtë dhe rrezikun e penalizimit: “Juve, tregon orën”, me verdiktin e mundshëm të drejtësisë sportive që mund të mbërrijë midis prillit dhe majit.Prima Pagina Tuttosport 05/12/2022

“Kërcimi” titullohet Marca në Spanjë, duke u fokusuar tek Kylian Mbappé, i cili bëhet golashënuesi më i mirë të turneut (5 gola), kalon Platinin si golashënues në Kupën e Botës dhe Pelé si lojtari më i ri që shënon të paktën 9.Prima Pagina Marca 05/12/2022

“Jemi të lidhur” shkruan katalanasja Mundo Deportivo, duke u hapur me intervistën e Ansu Fatit, i cili beson se “Në Kupën e Botës ka një nivel të lartë, por unë do të qëndroj me Spanjën”.Prima Pagina Mundo Deportivo 05/12/2022

L’Equipe tashmë është në kërkim të ndeshjes së radhës, çerekfinales së madhe mes Francës dhe Anglisë, duke cituar himnin britanik kushtuar Mbappes: “Zot na ruaj mbretin”.Prima Pagina L'Equipe 05/12/2022


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV