Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që i ndodhi gjatë protestës ku u godit nga 31-vjeçari Gerti Shehu.

Berisha thotë se dokumenti që vërteton se Shehu është me probleme të shëndetit mendor nuk ka datë e madje as vula. Por siç duket nga dokumenti i siguruar nga Report Tv, dokumenti është i shoqëruar me datë dhe vulën përkatëse. Sidoqoftë, Berisha shprehet i sigurt për versionin e tij dhe si argument përdor “burimet e tij të sigurta”.

“Siç e shihni ky mund të jetë mjekuar, por e vërteta është që kjo shkresë është parafabrikat për të mashtruar liderët evropian që janë sot këtu. Shkresa s’ka asnjë datë. Që nuk ndodh ndonjëherë. Dhe për çudinë tuaj as vula nuk ka datë. Është me vula të shumta por pa data.

Dhe, këtu keni një raport tjetër, është arrestuar, në  vitin 2015 sepse ju gjetën 1.9 gram lëndë kanabis. Janë tipike veprime që kryhen ndaj agjentëve të policisë për t’i instaluar në rrjetet trafikante. Por nga burimet e mia ky ka funksionuar si agjent i policisë kriminale në këto dy destinacione. Ky, thuhet se është i datëlindjes 1991, nga Krasta e Tepelenës banues në Tiranë prej shumë vitesh. Këto janë të dhënat të kontingjentit të policisë.”

Të fundit

Shqipëria dhe Greqia bien dakord për të kthyer lumin “Vjosa” në një park ndërkufitar

Ministritë shqiptare dhe greke të Mjedisit kanë rënë dakort që të punojnë së bashku për të krijuar parkun e...

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën, maltozën dhe saharozën. Era, ngjyra...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Befason Maestro, ia thotë në sy Kristit: A vetëm një palë rroba ka babai yt

Mbrëmë, një nga banorët me të pëlqyer të shtëpisë së Big Brother Vip Albania u vu para një zgjedhje, ai kishte për detyrë që...

Lajme të tjera

Web TV