“Brazili kërcen”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitorja dominuese e Brazilit ndaj Koresë së Jugut, “pushton” faqet e para të mediave sportive në ditën e sotme.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë:

La Gazzetta dello Sport hapet me fitoren e madhe të Brazilit në raundin e 16-të të Kupës së Botës kundër Koresë së Jugut:”Brazili kërcen”. Kushdo që dëshiron të fitojë trofeun do të duhet të përballet me furinë dhe talentinin e ‘kërcimtarëve’.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 06/12/2022

Corriere dello Sport, një tjetër titull kushtuar Brazilit për Neymar dhe shokët e tij: “E mrekullueshme”, pas paraqitjes fenomenale kundër koreanëve.Prima Pagina Corriere dello Sport 06/12/2022

Tuttosport, hapja fokusohet në momentin e Juventusit: “Hetimi po zgjerohet”, duke përfshirë edhe ekipe të tjera. Ndërkohë, bardhezinjtë janë rikthyer në stërvitje sot, duke gjetur një protagonist si Chiesa.

Prima Pagina Tuttosport 06/12/2022

“Luani dhe kaloni” shkruan gazeta madrilene AS. Sot Iberikët përballen me Marokun në orën 16:00, ku synojnë me çdo kusht kalimin në çerekfinale.Prima Pagina AS 06/12/2022

Prestigjiozja franceze L’Equipe feston me Brazilin dhe spektaklin e kombëtares së artë me titullin e një kënge të famshme franceze të disa viteve më parë: “Alors on danse (Pastaj kërceni) ”.Prima Pagina L'Equipe 06/12/2022

Të fundit

I ftohti ekstrem mbërthen Shqipërinë, ja çfarë do ndodhë me temperaturat në orët në vijim

Prej 24 orësh Shqipëria është përfshirë nga i ftohti polar, ku temperaturat anë zbritur disa grad nën zero. Ndërkohë që...

Përfshihet nga flakët kodra pranë vendit të shenjtë në Vlorë

Kodra e Kuzum Babasë në Vlorë është përfshirë nga flakët, ndërkohë që dyshimet e para janë se zjarri është vënë qëllimisht nga banorë të...

Del audio/ Zhaklina Lekatari: Burri Oltës më ka shantazhuar dhe do të më blejë me lekë

Opinionistja, Zhaklinë Lekatari ka deklaruar e burri i Oltës ka tentuar që ta blejë dhe e ka shantazhuar. Ajo është shprehur për këtë e...

Turqi/ Ende nën rrënojat e tërmetit ish-lojtari i Chelsea, dje shënoi golin e fitores

Turqia është duke kaluar një situatë tejet të vështirë për shkak të tërmetit që tronditi vendin. Bëhej fjalë për një tërmet shkatarrimtar me magnitudë...

Turqia në zi kombëtare deri në 12 shkurt, shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmeti

Presidenti turk, Rexhep Erdogan, shpall zi kombëtare deri në 12 shkurt. Një tërmet i madh vrau më shumë se 2,600 njerëz në një zonë të...

Lajme të tjera

Web TV