Goditja e Berishës, Këlliçi paralajmëron Ramën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kandidati zyrtar i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka folur nga podiumi i protestës në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, duke paralajmëruar Edi Ramën se incidentit që ndodhi në protestë, do t’i shkohet deri në fund, zbardhjes së tij.

Isha përgatitur për të mbajtur ndoshta fjalën më pozitive që mund të kem mbajtur në një protestë, në një aktivitet. Por dua ta nis me një fjalë të drejtpërdrejtë për Edi Ramën: Uroj që prapa incidentit të sotëm të mos jesh ti.

Në 12 nëntor je shpallur armik në shesh, përpara shqiptarëve, uroj sinqerisht që pas incidentit të sotëm të mos jesh as ti, as ndonjë nga levat e tua, apo bastardët që ke qoftë në bashki të Tiranës, apo institucion shtetëror. Për këtë që ndodhi sot, do t’i shkojmë deri në fund.

Ky është momenti që për ta ditur sikundër paraardhësit tanë, demokratët, qytetarët, rinia e Tiranës, rinia e Shqipërisë, me në krye prof. dok. Sali Berishën në 1990, rrëzuam diktaturën më të egër në Europë, atë fund të garantojmë edhe ty Edi Rama.

Ne do ta respektojmë traditën tonë, miqtë i mirëpresim dhe jam i bindur që Europianët sot nuk kanë ardhur për qeverinë, por për Shqipërinë, kanë ardhur për ju, për të parë standardet dhe gjithë liritë tona, që nuk janë evropiane, por çdo ditë që kalon bëhen lindore, pasi kemi një autokrat, satrap që ka mbuluar me turp, veten e tij dhe PS-në.

Luftën për votën e lirë e bëni ju, e bën PD’, tha gjatë fjalës së tij deputeti Belind Këlliçi.

 

Të fundit

Kejsi surprizon Stresin: Të mbështes edhe sikur çdokënd ta kesh kundër!

Ish partnerja e Stresit, Kejsi ka reaguar për herë të parë që prej hyrjes së Stresit në Big Brother...

Zbërthehet pastruesja, dëshmia: Më kërkoi t’i ruaja lekët, vjedhjen e inskenova sepse…

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Ka dalë në dritë dëshmia e plotë...

Zhdukja e Vis Martinaj/ “Kundërshtarët i dërguan mesazh që të vrasim në derë të shtëpisë”

Gazetarja investigative, Klodiana Lala, është shprehur se zhdukja shprehur se ende nuk ka prova të sigurta që tregojnë se Ervis Martinaj mund të jetë...

“Kam tentuar 2 herë të…”/ Rrëfimi tronditës i Ronaldo Sharkës: Vështirësitë që kalova..

Gazetari Ronaldo Sharka ka rrëfyer për “S’e luan Topi” kohën më të vështirë të tij dhe se ka tentuar dy herë që të vrasë...

Nuk i zgjat më shumë se 3 ditë arratia vrasësit të Ndrangheta-s, u prangos sot në Napoli

Vrasësi i Ndranghetës, Massimiliano Sestito, i cili u arratis 3 ditë më parë teksa ishte në arrest shtëpie, është prangosur pasditen e sotme në...

Lajme të tjera

Web TV