“Nokaut Botëror”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Eliminimi i Spanjës nga Maroku dhe fitorja e thellë e Portugalisë ndaj Zvicrës, “rrëmbejnë” faqet e para të mediave kryesore sportive.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport hapet për situatën e Juventusit , e cila ditë pas dite shton implikime që duken gjithnjë e më të komplikuara: “Kini frikë Juventusin, alarmi në llogari”, me profile të reja rreziku për buxhetin e vitit 2022 që do të rrezikonte jo vetëm pjesëmarrjen në kupat e europës, por edhe qëndrueshmërinë në divizionin e lartë. Ndërkohë në Botërorin e Katarit, Portugalia mposht Zvicrën me rezultatin 6-1, por me Cristiano Ronaldon në stol: “Ja kush e mbylli epokën e Ronaldos”, me Gonçalo Ramos, sulmuesin e Benfikës , që shënoi hat-trick ndaj helvetëve.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 07/12/2022

Corriere dello Sport, Botërori i djeshëm përshkruhet me titullin “Asgjësimi ”. Jo vetëm suksesi i madh i luzitanëve ndaj zviceranëve, por edhe eliminimi I bujshëm  i Spanjës , e eliminuar me penallti nga Maroku.Prima Pagina Corriere dello Sport 07/12/2022

“Fitimi kapital i Pogba” është titulli i torinezes Tuttosport, me rikthimin e francezit nga dëmtimi që mund të ndryshojë skenarët sezonalë.Prima Pagina Tuttosport 07/12/2022

Ndërsa protagonist i dukshëm në portugezen A Bola është Gonçalo Ramos, autori i një hat -trick në fitoren 6-1 të Portugalisë ndaj Zvicrës: “Rrënues”.Prima Pagina A Bola 07/12/2022

Katalanasja Mundo Deportivo hapet me titullin: “Nokaut Botëror”. Spanja u rrëzua sërish në raundin e 16-të, pa mundur të shpojë mbrojtjen e mirë afrikano-veriore.Prima Pagina Mundo Deportivo 07/12/2022

“Shenjtori ka mbaruar” shkruan gazeta madrilène AS, duke u fokusuar tek krerët e Federatës Iberike që dyshojnë se Luis Enrique duhet të vazhdojë.Prima Pagina AS 07/12/2022

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV