“Arti i rikthimit”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

Faqja e parë e La Gazzetta dello Sport lançon Milanin në tregun e transferimeve dhe ardhjen e mundshme të Ziyech për kuqezinjtë, të cilët luajtën një rol kryesor me Marokun në Kupën e Botës në Katar: “ Milan, goditje në krah”. Marokeni fluturon, 15 milionë euro gati. Edhe samiti për Leaon është i afërt, por fillimisht dueli në Katar.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 08/12/2022

Carlo Ancelotti është protagonisti i hapjes së sotme në Corriere dello Sport. Intervistë ekskluzive me trajnerin shumëfitimtar të Real Madridit: “Brazili është pak i imi”, i thotë vetes Ancelotti.Prima Pagina Corriere dello Sport 08/12/2022

Tuttosport gjithmonë u jep hapësirë ​​të mjaftueshme ngjarjeve më të fundit jashtë fushës së Juventusit: “Juve e re, mbrojtje dhe rinisje”. I rrethuar në disa fronte, klubi i Juventusit mbështetet në një ‘qeveri’ teknikësh.Prima Pagina Tuttosport 08/12/2022

Hapësirë ​​e bollshme për revolucionin e mundshëm në pankinë me Luis Enrique drejt lamtumirës. “De la Fuent, opsion i mundshëm” shkruhet në rubrikën e Marca. “Furitë e Kuqe” gati për të ndryshuar ambient pas zhgënjimit në Katar dhe eliminimit nga Maroku.Prima Pagina Marca 08/12/2022

“Arti i rikthimit”, shkruan prestigjiozja franceze L’Equipe me foton e trajnerit francez në faqen e parë. Skuadra e Deschamps pritet të japë maksimumin nesër në ndeshjen e madhe në çerekfinale kundër Anglisë, ku përcaktohen si favorite.Prima Pagina L'Equipe 08/12/2022

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV