Habit Alfred Cako: Punët që bëjnë gratë për 6 orë, unë i bëj për 1 orë!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Alfred Cako i ka habitur të gjithë teksa ka bërë deklaratën e çuditshme se punët e shtëpisë që gratë i bëjnë për gjashtë orë, ai i bën për një orë.

Duke folur për temën ‘Të rikthehesh te prindërit, kënaqësi apo bezdisje’, Cako foli për periudhën kur ka nisur punë, ndërsa tregoi eksperiençmcën e tij personale në familje dhe punët e shtëpisë që bën.

“Unë personalisht kam filluar punë me tre turne në minierë kur isha 17 vjeç për shkak të kushteve dhe e kam filluar punën duke ngarkuar nga 13 vagona në ditë, me mineral brenda në thellësi të mëdha.

Dhe këto punët e vogla që thoni ju, hekurosje e kështu, kur ikën ndonjëherë nusja në Korçë dhe unë rri me djalin, ai i thotë që jam më mirë dhe më komod me babin.

Kur ikin ato, unë e mbaj shtëpinë dritë. E di si më duken mua këto punët e shtëpisë që bëjnë gratë? Ato që i bëni këto për 6 orë, unë i bëj për një orë të gjitha.

Fshij shtëpinë, i bëj mëngjesin çunit, bëj drekën” – tha Alfred Çako.

Të fundit

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Lajme të tjera

Web TV