“Loja e yjeve”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot nisin çerekfinalet e Kupës së Botës, me dy përballje mjaft të forta në të cilat surprizat nuk do të mungojnë. Kroacia përballet me Brazilin favorit në orën 16:00, kurse ndeshja kryesore e ditës do të jetë ajo e orës 20:00 mes Holandës dhe Argjentinës.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

Faqja e pare e La Gazzetta dello Sport i kushtohet intervistës ekskluzive me Nicolò Barella, rreth rreth të ardhmes së tij me zikaltërit: “Po, në vitin 2026 ende e shoh veten në fushë si një Interist”. Për objektivin e Scudetto-s: “Qëllimi ynë mbetet i njëjtë: të përpiqemi të fitojmë Scudetton”.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 09/12/2022

Hapja e Corriere dello Sport në vend të kësaj i kushtohet “Lojës së yjeve” botërore . Në Katar , për në çerekfinale, sot në fushë Brazili i Neymarit , përballë nënkampioneve të botës të Kroacisë dhe Argjentinës së Messit , që sfidon Holandën.Prima Pagina Corriere dello Sport 09/12/2022

Tuttosport, si zakonisht fokusi është te Juventusi: ”Hetimi i Juves i bën jehonë fakteve”. Nga përditësimet e fundit mbi hetimin nga Prokuroria Publike e Torinos deri tek rikthimi i ekipit të Allegrit në fushë.Prima Pagina Tuttosport 09/12/2022

Prestigjiozja franceze L’Equipe hapet me Argjentinën dhe Brazilin: “Duke menduar vetëm për një ide”. Në pritje të kombëtares së Deschamps, gazeta franceze prezanton dy çerekfinalet Kroaci-Brazil dhe Holandë Argjentinë. Në fushë dy yjet e Paris Saint-Germain, Neymar dhe Messi.Prima Pagina L'Equipe 09/12/2022

Në Spanjë, Mundo Deportivo ia kushton faqen e parë kthesës në stolin e kombëtares: “Lehtësim”. Luis Enrique thotë lamtumirë pas eliminimit me Marokun, de la Fuente është trajneri i ri në vend të tij.Prima Pagina Mundo Deportivo 09/12/2022

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV