Nikollë Lesi merr në “mbrojtje” Ramën/ “Nuk qëndron ai pas dhunës ndaj Berishës”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Goditja e Sali Berishës në protestën e ditës që mbahej Samiti i BE-Ballkanit Perëndimor, u analizua në variante dhe mënyra të ndryshme.

Botuesi Nikollë Lesi, i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” mbrëmjen e djeshme, gjykoi se goditja ndaj Berishës nuk është vepër e Edi Ramës.

Sipas tij, nuk mund të kishte ai gisht në këtë rast, sepse ai nga ana e Samitit po kërkonte të bëhej ylli europian dhe kjo do të ishte një autogol për të.

“Është një ngjarje e rëndë të goditej ish-kryeministri në këtë mënyrë.

Goditja është e pabesë, i paimagjinueshëm, por pa e zgjatur, duke e parë Samitin, duke njohur Edi Ramën, i cili e donte Samitin për arsye politike, vetjake, për të qenë ylli europian i ditës, dhe pa dashje lajmi i parë doli goditja e Berishës.

Kështu që duke u nisur nga të gjitha këto fakte, nuk ka gisht Edi Rama, ai mund të ketë një mijë të zeza, por në këtë rast, nuk mendoj se ka pasur skenar.

Është logjike se kishte një dasmë të madhe europiane, dhe donte të ishte ‘star’, dhe nuk mund të bënte autogol të spostonte vëmendjen te Sali Berisha”, ka thënë Lesi.

Të fundit

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Ish-kryeministri ‘non grata’ në SHBA, Minxhozi zbulon mesazhin e amerikanëve

Analisti Skënder Minxhozi, duke komentuar deklaratën e të ngarkuarit me punë të SHBA në Tiranë, David Ëisner, i cili tha se nuk i përgjigjet...

Lajme të tjera

Web TV