Sulmi ndaj policisë së Kosovës/ Vuçiç mobilizohet me foto e video: Do informojmë publikun

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmi ndaj policisë së Kosovës/ Vuçiç mobilizohet me foto e video, njofton konferencë urgjente

Policia e Kosovës është sulmuar me armë mbrëmjen e djeshme në fshatin Serbovc, Komuna e Zveçanit.

Si pasoj e incidentit, një pjesëtarë i Policisë së Kosovës është lënduar lehtë dhe janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në veturën e policisë.

Lidhur me këtë ngjarje presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka njoftuar një konferencë urgjente ku do t’i drejtohet publikut.

Sipas gazetës Blic Vuçiç do tu tregojë qytetarëve letra, dokumente dhe fotografi dhe do ta informojë opinionin për gjithçka ka ndodhur në Kosovë ditëve të kaluara.

Mitrovica e Veriut është në tensione pas vendosjes së pjesëtarëve të policisë në këtë zonë.

 

Të fundit

Parashikimi i motit/ Temperatura të ulta në gjithë Shqipërinë

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët, por relativisht i ftohtë do të mbizotërojë në të gjithë territorin e vendit deri...

Horoskopi ditor, 10 Dhjetor 2023

DASHI Gjatë kësaj dite do bëni mirë të reflektoni më gjatë dhe të braktisni disa zakone të këqija. Keni për ta parë se shumë shpejt...

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Lajme të tjera

Web TV