“Messi qesh, Neymar qan”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitorja e Argjentinës ndaj Holandës me anën e 11-metërshave pushton faqet e para të mediave sportive në ditën e sotme.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë:

La Gazzetta dello Sport hapet me titullin e ndeshjeve të djeshme në Kupën e Botës: “ Vetëm Messi kërcen, Brazili qan”. Argjentina shkon në penallti me Holandën dhe e mposht, kurse Brazili ndalet aty nga Kroacia dhe braktis turneun.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 10/12/2022

Corriere dello Sport ripropozon dikotominë Messi-Neymar me bluzat e Argjentinës dhe Brazilit me kryetitujt: “Vetëm një mbret qesh”.Prima Pagina Corriere dello Sport 10/12/2022

“Smalling, sërish Juve-Inter! “ është titulli i torinezes Tuttosport, me një hapje kushtuar merkatos drejt një emri që rikthehet në objektiv për Juven dhe Interin.Prima Pagina Tuttosport 10/12/2022

Edhe në Spanjë, AS hapet me rezultate të ndryshme për dy nga protagonistët kryesorë të Botërorit, në shortin e penalltive në çerekfinale: “Messi qesh, Neymar qan”.Prima Pagina AS 10/12/2022

Në Francë, nga ana tjetër, është dita e çerekfinales së shumëpritur kundër Anglisë dhe L’Equipe citon titullin e një prej filmave të James Bond, me Mbappe në rolin e spiunit më të famshëm në botë: “Humbja mund tju vizitojë”.Prima Pagina L'Equipe 10/12/2022

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV