VIDEO/ Franca mposht Anglinë dhe kalon në gjysmëfinale, Harry Kane “tradhton” Tre Luanët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Franca në gjysmëfinale të “Katar 2022” përballë Marokut. “Gjelat” triumfuan 2-1 përballë Anglisë në një sfidë emocionuese, ku patën edhe fatin me vete me atë penallti të humbur nga Harry Kane në thuajse 6 minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Bjë finale e parakohshme në të cilën dështuan “Tre Luanët”, me trajnerin Southgate që vështirë se mund t’i japë më shumë kombëtares. Shënoi e para Franca me Tchouamenin, që o befasoi të gjithë me atë goditje nga distanca.

Por lojtari i Realit gaboi në ndërhyrje pak pasi kishte filluar pjesa e dytë, duke shkaktuar penallti, që e shndërroi në gol Harry Kane.

I pabesueshëm Giroud në minutën e 78-të me atë gol me kokë, pas krosimit perfekt të Griezmann, që riktheu epërsinë e Francës, për të ardhur më pas tek 11-metërshi i humbur nga Kane, që e dërgoi topin mbi tra (penalltinë e fitoi Mount).

Asgjë nuk ndryshoi në minutat e mbetura dhe ato shtesë, me Francës që kualifikohet në gjysmëfinale, ku do të ketë përballë Marokun.

Të fundit

Kim dëshiron që Koreja e Veriut të prodhojë më shumë materiale bërthamore për bomba

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un bëri thirrje që vendi i tij të zgjerojë prodhimin e “materialeve...

“Jam e shokuar”, Bora Zemani: Sulmi ndaj TCH është një këmbanë e fortë alarmi!

Moderatorja Bora Zemani ka reaguar për sulmin e ndodhur në Top Channel, ku mbeti i vrarë roja i televizionit Pal Kola. Përmes një postimi në...

Frikë nga Davidi lakuriq

(Nga Cristina Acidini Luchinat)- Artan Shkreli  … Lajmi i pabesueshëm që erdhi të premten më 24 mars, ishte se një mësuese në Shkollën Klasike në Tallahasse...

SPAK dorëzon rezultatin e punës në Kuvend, shqetësimet që ngrihen

SPAK ka dorëzuar në Kuvend, raportin vjetor, ku në fillim të tij është harta e veprimit të grupeve kriminale në botë dhe po ashtu...

Pas Korçës, dorëhiqen kandidatët e Alibeajt në Lezhë, Kurbin e Librazhd

Një tjetër kandidat i Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn, është tërhequr nga gara për zgjedhjet vendore të 14 majit. Bëhet fjalë për...

Lajme të tjera

Web TV