Një hap larg finales së Botërorit, Deschamps merr vendimin për të ardhmen te Franca

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Didier Deschamps do të vazhdojë si trajner i kombëtares së Francës deri në Euro 2024, pasi arriti objektivin dhe u kualifikua në gjysmëfinale të Botërorit Katar 2022.

Presidenti i Federatës Franceze të Futbollit, Noël Le Graët kishte paralajmëruar para turneut se Deschamps mund të vendoste të ardhmen e tij varur nga ecuria në Kupën e Botës.

Le Parisien bën me dije se trajneri e ka marrë vendimin për të ardhmen dhe do vazhdojë të jetë në krye të Francës për një tjetër edicion në Europë. 54 vjeçari prej verës së 2012 është në krye të Francës, teksa në 2018 ia doli të fitojë Botërorin e Rusisë. Me këtë vendim, Zinedine Zidane do duhet të presë për t’u ulur në stolin e Francës, pasi ai shihej si trajneri i ri i Francës në rast të largimit të Deschamps.

Të fundit

10 kryeqytetet europiane me ushqimin më të mirë, Tirana në vend të 4

Kur mendojmë për pushimet të gjithëve na vijnë në mendje perceptime të ndryshme. Disa duan të pushojnë në plazh me...

Zyrtare/ Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain pas dy sezonesh

Lionel Messi e mbyll me Paris Saint Germain. Lajmin e ka dhënë trajneri i klubit francez, Christophe Galtier, i cili në konferencën për shtyp...

Sot feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç bën Maestro

Sot është një ditë speciale për Armaldo Kllogjerin. I njohur gjerësisht si Maestro, Armaldo feston sot ditëlindjen e 48. I lindur në 1 qeshor 1975,...

Kompetencat e NATO-s në Kosovë

Dikur rreth 50.000, sot afër 4.000 paqeruajtës të misionit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), KFOR, vazhdojnë misionin e tyre në Kosovë....

Çfarë lidhje kanë patatet e skuqura me ankthin dhe depresionin?

Patatet e skuqura janë një ushqim i shijshëm për shumë njerëz, por këto ushqime mund të kenë një ndikim negativ te shëndeti mendor. Një ekip...

Lajme të tjera

Web TV