Juventusi po mendon “çmendurinë” e merkatos, tre largime për të transferuar Mason Mount

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Juventus thuhet se është i interesuar të transferojë tre lojtarë në afatin kalimtar të verës së ardhshme, për t’u rikthyer sërish në majat e futbollit italian.

Njëri ndër lojtarët që është në radarin e tyre, është edhe Mason Mount që aktualisht ka vetëm 18 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij me Chelsean, dhe së fundmi nxiti spekulimet në lidhje me një largim të mundshëm pasi refuzoi një zgjatje të kontratës me 230,000 euro në javë me klubin.

Sipas një raportim nga ‘Calciomercatoweb’, trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është një admirues i mesfushorit anglez dhe është i përgatitur të largojë lojtarë në mënyrë që të bëjë një ofertë për lojtarin gjatë verës.

Raportimi pretendon se klubi do të zgjedhë të mos e bëjë të përhershme marrëveshjen e huazimit për yllin e PSG-së, Leandro Paredes, me 28-vjeçarin që po përpiqet të gjejë një hapësirë ​​në njëmbëdhjetëshen kryesore të Allegrit.

Mesfushori amerikan Weston McKennie gjithashtu mund të largohet nga Allianz Stadium, me fondet e mbledhura nga një shitje e mundshme e ish-yllit të Schalke duke lejuar një lëvizje për Mount.

Lojtari i fundit i përmendur në raportim është Adrien Rabiot, i cili kohët e fundit luajti në triumfin e Francës në çerekfinalen e Kupës së Botës ndaj Anglisë.

Të fundit

Mesazhi për Meritonin në “Big Love”, reagon Zhaklin Lekatari, ja çfarë thotë për Ilnisën

Gazetarja e njohur, Zhaklin Lekatari, ishte mëngjesin e kësaj të mërkure e ftuar në emisionin “Wake Up”, ku foli...

Diplomohen 32 oficerë të Policisë Gjyqësore, Ambasada Amerikane zbardh detajet

Janë diplomuar 32 oficerë të Policisë Gjyqësore që u trajnuar nga ekipi ligjzbatues i Ambasadës së SHBA në kursin për hetimin e krimit. Oficerët e Policisë Gjyqësore...

Basha: PD do të dorëzojë në Kuvend amendamente për të mbështetur SPAK

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat bëri me dije se do të dorëzojnë në Kuvend amendamentet për të mbështetur...

I fituar nga vetëm 65 persona, Kate Middleton nderohet me titullin më e lartë mbretëror

Anëtarja e parë e familjes mbretërore që iu dha titulli më i lartë shoqëruese e nderit u bë Princesha e Uellsit, Kate Middleton. Një titull të cilin e...

Balla në Emiratet e Bashkuara, takohet me liderët politikë, zbardhen temat e diskutimeve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar Emiratet e Bashkuara ku ka zhvilluar një takim me liderët politikë në vend. Përmes një postimi në rrjetet...

Lajme të tjera

Web TV