Sulmi ndaj Berishës/ Boçi në kuvend: Duhet të mbrohet dinjiteti i opozitës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka folur me tone të ashpra në Kuvend, ku ka sjellë ku ka sjellë çështjen e sulmit ndaj kryetarit të PD-së, Sali Berisha.

Boçi kritikoi kolegët për heshtjen ndaj këtij akti, ndërsa deklaroi se duhet të mbrohet dinjiteti i opozitës.

Kjo sepse sipas tij, goditja me grusht nuk ishte vetëm ndaj Berishës, por edhe ndaj opozitës dhe qytetarëve.

“Akti më pervers, është goditur kryetari i opozitës dhe jo vetëm kryetari i opozitës, ëhstë goditur një deputet.

Ky parlament bën sot sikur nuk ka ndodhur asgjë, ky parlament hesht.

Kemi arritur deri në atë pikë sa goditet kryetari i opozitës. Sot nuk flitet as me fjalë të bukura se duhet të mbrohet dinjiteti i opozitës. Se nuk është goditur Sali berisha, por është goditur opozita dhe janë goditur qytetarët.

Kryeministri nuk duhet të ikte nga kjo sallë, ai duhet të vijë këtu të japë llogari”, theksoi ai.

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV