VIDEO/ Përfshihet nga flakët qendra tregtare, qytetarët dalin të tmerruar, dyshohet se…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një qendër e dytë tregtare ka shpërthyer në flakë sot në Moskë duke nxitur frikat e sulmeve të sabotazhit në Rusi.

Pamjet nga vendngjarja tregonin tym të dendur të zi që ngrihej dhjetra metra lart qendrës tregtare Stroypark në zonën Balashikha të kryeqytetit.

Një burrë raportohej i plagosur në incidentin e mëngjesit të sotëm që deri në mesditë ishte vënë nën kontroll nga zjarrfikësit.

Në deklaratën e ministrisë së emergjencave thuhej se fillimisht zjarri u pa gjatë djegies së mbeturinave në një zonë të hapur ndërsa për depërtimin e tij brenda qendrës tregtare spekulohet për sulme pa prova konkrete.

Ngjarja vjen pas një zjarri gjigant në kompleksin gjigant Mega në Khimki të premten në veri të Moskës.

Policia vijon të hetojë ngjarjet.

Të fundit

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë...

Romeo Veshaj në Big Brother? Donaldi zbulon të vërtetën: Ja çdo bëjë ai në janar

Është përfolur gjatë se do të marrë pjesë në Big Brother VIP 3, por a do të jetë vërtetë Romeo Veshaj në këtë sezon...

Turbinat e erës gjejnë një vend të ri, për të qenë më të efektshme

Turbinat e erës kanë gjetur një vend të ri: turbinat do të pluskojnë mbi ujë për të qenë më të efektshme dhe më pak...

Sporti në zi/ Ndahet papritur nga jeta ish-futbollisti i njohur, dyshohet se…

Një lajm i trishtë ka ardhur nga Kroacia, me ndarjen nga jeta të ish-mbrojtësit 34-vjeçar, Ivan Çelikoviç. Ai së fundmi ishte pjesë e Konavljanin në...

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, i cili deklaroi se nuk...

Lajme të tjera

Web TV