Ministria e Shëndetësisë nxjerr shifrat/ Si paraqitet situata nga Covid-19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit, sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë.

Sipas të dhënave, mësohet se në 24 orët e fundit janë kryer 424 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 32 qytetarë.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 14 në Tiranë, 4 në Gjirokastër, nga 2 qytetarë në Lezhë, Durrës, Kamëz, Fier, Vlorë, nga 1 qytetarë në Lushnje, Sarandë, Kuçovë, Elbasan.

Janë 189 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 2 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Covid-19.

Janë shëruar 11 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,670 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (13 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 32

Të shëruar në 24 orë 11

Të shtruar në spitale 2

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 424

Testime totale 2,013,492

Raste pozitive 332,453

Raste të shëruara 328,670

Raste Aktive 189

Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 137

Vlorë 15

Fier 11

Gjirokastër 9

Lezhë 5

Durrës 4

Elbasan 3

Shkodër 3

 

Të fundit

Pse disa njerëz besojnë verbërisht te liderët politikë apo fetarë?

Disa udhëheqës të kulteve fetare, guru-ve apo edhe udhëheqësve politikë kanë një ndikim të jashtëzakonshëm tek mbështetësit e tyre...

“Skandal i madh”/ Eksperti: Hedhja e vajit në rrugë, akt terrorist

Eksperti i sigurisë rrugore Arben Luzi e ka quajtur një akt terrorist hedhjen e vajit me qëllim nga persona të ndryshëm duke mos menduar...

Elgiti harron miqtë e vjetër, fton në dasëm miqtë e rinj…

Elgit Doda ka bashkëpunuar me shumë artistë të estradës madje disa prej tyre i ka patur edhe shumë miq. Çiljeta Xhilaga, Rezarta Shkurta, Xhensila Myrtezaj,...

Lë “Range Rover-in” ndezur dhe hyn të blejë në market, ia vjedhin brenda sekondave

E la makinën ndezur dhe me bllokazh për të shkuar në market, fieraku vjedh makinën dhe largohet me shpejtësi. Ngjarja ka ndodhur në lungomare Vlorë...

BSH: Ja rritja e çmimeve të pronave në zonat kryesore

Çmimi mesatar i banesave në gjysmën e parë të vitit të kaluar ishte mesatarisht 1128 euro për m2 për Tiranën, 837 euro për m2...

Lajme të tjera

Web TV