Sulmi ndaj Berishës, habit Alfred Cako: Personi që e goditi kontrollohej me telekomandë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Konspiracionisti Alfred Cako ka folur në lidhje me sulmin ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha në protestën e 6 dhjetorit.

Cako dha një teori të padëgjuar më parë nga analistët e tjetër, ku tha personi që e ka goditur kontrollohej me telekomandë.
“Sirhan Sirhan ka qenë nga rastet e para kur instituti Tavistock kishte përdorur një njeri, duke e përdorur “remote control” nëpërmjet disa trajtimeve shkencore dhe medikamenteve dhe drograve të caktuar duke komanduar në distancë dhe duke bërë në mënyrë të pavullnetshme atë veprim që ai e bëri.

Dhe sot këto metoda janë përdorur vazhdimisht dhe ky mund të ketë qënë një njeri që është komanduar me “remote control” nëpërmjet një trajnimi të specializuar. Mos e merrni me nënvlerësim se nuk ka njeri të vejë të godasë, se ne nuk godasim kurrë një plak, aq më tepër të godasësh një kryetar të opozitës” tha Cako ndër të tjera për “Rrethi Katror” në TCH.

Të fundit

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season,...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Tentativa për grabitje në fshatin Prush/ Autorët përleshën me efektivin

Tre personat e armatosur të cilët tentuan të vidhin me armë banesën e Gani Himës në fshatin Prush të Tiranës, patën përplasje me policinë,...

Lajme të tjera

Web TV