“Nga cili planet keni ardhur”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitorja e Argjentinës ndaj Kroacisë në gjysmëfinale, pushton faqet e para të mediave sportive në ditën e sotme. Lionel Messi është vetëm një fitore larg trofeut të lavdishëm, që e ka kërkuar për vite me radhë.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë:

La Gazzetta dello Sport ia kushton faqen e parë numrit 10 të Argjentinës: “MARAMESSI”. Paraqitja e shkëlqyer e Messit i dha një fitore historike Albiceleste, duke i dërguar në finale e Kupës së Botës.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 14/12/2022

Corriere dello Sport hapet me suksesin e Albiceleste: “Si Diego”. Një Messi  stratosferik i jep Argjentinës finalen e Kupës së Botës.Prima Pagina Corriere dello Sport 14/12/2022

Tuttosport ia kushton edhe faqen e parë Argjentinës : “Finalja e lavdishme”. Në ndeshjen e mbrëmjes së sotme, që do të përcaktojë finalistin e radhës për Botërorin: “Maroku lutet dhe Franca dridhet”.Prima Pagina Tuttosport 14/12/2022

“Nga cili planet keni ardhur” është titulli special i madrilenes AS. Messi jep një recital, shënon një gol, luan Kupën e Botës dhe dërgon Argjentinën në finale.Prima Pagina AS 14/12/2022

Katalanasja Sport shkruan: “Deri në finale!”. Argjentina mundi Kroacinë me një Messi të shkëlqyer, autor i një goli dhe një asistimi. Julián Álvarez shënoi një dygolësh.Prima Pagina SPORT (Diario) 14/12/2022

Nga ana tjetër, ‘ L’Equipe ia kushton faqen e parë sfidës së sotme: “ Tre yje në sy “. Hapësirë ​​edhe për Argjentinën në prerjen e lartë: “Messi dhe Mrekullitë”.Prima Pagina L'Equipe 14/12/2022

Të fundit

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Tensionet në veri/ Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së mërkurës para një kishe në Podgoricë të Malit të...

Në gjithë Evropën, e djathta ekstreme po rritet, duket normale por është e frikshme

Austria, Franca, Gjermania, Suedia dhe tani Spanja – muri i zjarrit midis rrjedhës kryesore dhe të djathtës ekstreme po shkatërrohet Nga Owen Jones Normalizimi është procesi...

Lajme të tjera

Web TV