Formula1/ E larguan nga skuadra Haas, djali i legjendës Schumacher i bashkohet Mercedesir

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mick Schumacher humbi vendin e tij në skuderinë Haas me këta të fundit që zgjodhën ta zëvendësonin djalin e legjendës Schumacher me Nico Hulkenberg. Megjithatë, 23-vjeçari nuk do të qëndrojë larg botës së Formula 1 teksa së fundmi është zyrtarizuar si piloti rezervë i Mercedes.

Shefi i skuderisë gjermane, Totto Wolf ka pasur gjithnjë një konsideratë të lartë për Schumacher dhe në këtë formë vendosi ta bënte pjesë të “Shigjetave të Argjend-ta” pas largimit nga ky post të Nick De Vries që sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Alpha Tauri-t.

Tashmë, Schumacher është në dispozicion të Mercedes dhe do të jetë i gatshëm në momentin që një prej pilotëve Rusell e Hamilton nuk do të kenë mundësi të garojnë. Kujtojmë se sezonin e fundit, 23-vjeçari zhgënjeu duke koleksionuar vetëm 14 pikë me vendin e gjashtë që ishte edhe arritja e tij më e madhe, një pozicion që e regjistroi në Çmimin e Madh të Austrisë.

Të fundit

Elon Musk rikthehet më i fuqishëm se kurrë, shpallet sërish personi më i pasur në botë

Elon Musk, CEO i Tesla, SpaceX dhe Twitter, rifitoi titullin e personit më të pasur në botë, duke tejkaluar...

Moti “ndryshon” stinë/ Meteorologia zbulon çfarë do të ndodhë me temperaturat gjatë verës

Jemi dëshmitarë të një pranvere mjaft jo-stabile dhe me pak rreze diellore në territoret tona, ndërsa trende të ngjashme parashihen edhe javët dhe muajt...

Dënohet me 30 vite burg aktori i njohur/ Ja akuza që rëndon mbi të

Aktori i njohur Danny Masterson, është dënuar me 30 vite burg. Ky i fundit u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim, e sipas...

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq, sot dita e fëmijëve, më...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...

Lajme të tjera

Web TV