test

Sherri mes konkurenteve të “Përputhen”, pastori: Emisioni të ndërpritet, degradim total!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një sherr banal dhe me goditje fizike në emisionin “Përputhen” ka shkaktuar reagimin e fortë të pastorit të njohur Akil Pano.

Duke e komentuar këtë emision, për të cilin thotë se duhet të ndërpritet, pastori Pano shprehet se emisioni i Top Channel ku vajzat dhe djemtë shkojnë për të krijuar lidhje, është një degradim total që keqprezanton vajzën, gruan dhe motrën shqiptare.

Postimi i tij i plotë:

Skandal!!! Degradim total dhe keqprezantim i vajzës, gruas, motrës, dhe çdo modeli sjelljeje. Dhunë verbale e fizike në program. Në këtë program përpara disa vitesh kam qenë opinionist në prime time dhe brenda programit jam përpjekur të flas qartë për këto modele të shëmtuara sjelljeje. Ky Program televiziv po pasqyron modele të papërshtatshme, ku ‘fama’ e premtuar është shndërruar në qëllim dhe antivlerat prezantojnë njeriun siç njeriu nuk duhet të jetë. Për këtë mendoj se ky emision duhet të ndërpritet.

Të fundit

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Lajme të tjera

Web TV