“Synimet e së ardhmes”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

Hapja e La Gazzetta dello Sport i kushtohet intervistës ekskluzive me Sandro Tonalin. Kështu mesfushori i Milanit u shpreh: “Kemi më shumë eksperiencë se vitin e kaluar, Pioli na tërheq, Ibra do të jetë vlera e shtuar në pjesën e dytë.”Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 16/12/2022

Faqja e parë e Corriere dello Sport është për Endrick, shpenzimet më të fundit nga Real Madridi i Florentino Perez. Ylli i Palmeiras do t’i bashkohet Blancos për më tepër se 70 milionë euro.Prima Pagina Corriere dello Sport 16/12/2022

“Synimet e së ardhmes” shkruan gazeta madrilene AS, me Endrick që u bashkohet klubit Los Blancos. Madridi dhe Palmeiras bëjnë marrëveshjen zyrtarisht për 16-vjeçarin brazilian, i cili do të mbërrijë në korrik 2024.Prima Pagina AS 16/12/2022

Mundo Deportivo hapet me titullin: “Loja e froneve”. Messi dhe Mbappé kundërshtojnë mbretërimin e futbollit në një duel që do t’i japë argjentinasit Kupën e Botës që dëshiron ose yllit francez të dytën radhazi.Prima Pagina Mundo Deportivo 16/12/2022

Katalanasja Sport shkruan: “Është e frikshme”. Deschamps do të bëjë një ndeshje mbrojtëse në përpjekje për të shqetësuar lojën e Leo Messit.Prima Pagina SPORT (Diario) 16/12/2022

Të fundit

SHBA/ Mike Pence pritet të shpallë kandidaturën për president javën e ardhshme

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Mike Pence po planifikon të hyjë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, sipas...

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli u mbyt dje në lumin...

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë të barabarta me Tiranë. Dy...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Lajme të tjera

Web TV