Lionel Scaloni: Akoma nuk e kam kuptuar çfarë kemi arritur, merita i takon lojtarëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni është shprehur i lumtur pas fitores së Kupës së Botës.

“Ende nuk e kam kuptuar plotësisht, por është gjë e bukur të jesh Kampion Bote.

“Nuk ka mundësi që të vuajmë kaq shumë. Jemi të ndërtuar për të vuajtur dhe ky ekip reagon ndaj çdo gjëje… Jam krenar, por më pak i emocionuar se ditë të tjera pasi jam i lehtësuar. Kjo është meritë e të gjithëve. Ky është një grup i pabesueshëm.

Penalltitë? Të gjithë forcohen kur ka besim. Të vjen njëri dhe të thotë që do të presë dy penallti dhe tjetri që do të shënojë penalltinë e tij.

 

Me gjërat që kishim kundër sot: barazim, barazim, barazim… është gjithçka meritë e tyte. Uroj që njerëzit të gëzojnë, ju lutemi, pasi është një moment historik. Uroj që fëmijët të dëshirojnë të luajnë në kombëtare, që të jenë kampionë si këta lojtarë” – Tha ai.

 

Të fundit

Edhe për zgjedhjet e reja nuk do të kemi opozitë

Nga Artur Ajazi Shqipëria nuk mund të mbetet peng i asnjë ish-lideri dhe asnjë partie të shpartalluar, po ashtu dhe...

Princ Harry zgjedh SHBA si rezidencë të përhershme, heq dorë zyrtarisht nga Britania

Princin Harry është zyrtarisht banor i përhershëm në SHBA, katër vjet pasi ai u largua nga Londra me Meghan Markle. Princi Harry zgjodhi ditën...

Familja e ish presidentit amerikan John Kennedy mbështet Biden në zgjedhjet presidenciale

Më shumë se 15 anëtarë të familjes së famshme të ish-presidentit amerikan John Kennedy do të mbështesin rizgjedhjen e presidentit amerikan Joe Biden. Me këtë...

FMN ul parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në 2024

Ekonomia shqiptare do të rritet me 3.1% në vitin 2024. Me këtë parshikim, Fondi Monetar Ndërkombëtar, ka ulur pritshmëritë që kishte 6 muaj më...

“Marrëdhënia Meta-Kryemadhi”/ Ngjela zbërthen skemën: Bashkëpunim kriminal, jo erotik

Analisti Spartak Ngjela ishte i ftuar në emisionin “Breaking” në Top News këtë të enjte. Ai i cilëson pjesë të një loje  deklaratat e fundit...

Lajme të tjera

Web TV