Panik në avion/ Plagosen 36 persona pas ‘turbulencave të rënda’ në fluturim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të  paktën 36 persona kanë mbetur të plagosur, 11 prej të cilëve në gjendje  të rëndë gjatë një fluturimi në Hauai, nga Phoenix në Honolulu të SHBA-së.

Mediat amerikane raportojnë se ka patur turbulencë gjatë fluturimit. Incidenti ndodhi pak para se avioni me 278 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit të ulej në pistë.

Pasagjerët kishin lëndime në kokë, mavijosje, humbje të vetëdijes etj.

Mes të lënduarve është edhe një fëmijë 14-muajshe dhe një adoleshente.

Një hetim i brendshëm ka nisur për këtë incident.

 

 

 

 

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV