“Messi ka dy dashuri”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

Faqja e parë e La Gazzetta dello Sport i jep hapësirë ​​merkatos: “Inter, epokë e re”. Klubi zikaltër mund të sakrifikojë emrat e tij të mëdhenj për të qëndruar në krye, me Lautaro Martinez gjithashtu në ekuilibër.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 22/12/2022

Intervistë ekskluzive me Walter Zengën në Corriere dello Sport: “Napoli thotë gjithçka”, të vërtetat e ish-portierit të Kombëtares. Mes lotëve, ankthit dhe reflektimeve, të vërtetat e Walterit: “Luciano tregoi futboll të madh dhe mund të mposhtë Interin dhe Juven”.Prima Pagina Corriere dello Sport 22/12/2022

“Më të forte djema” është hapja e Tuttosport që nxjerr në pah lojtarët e rinj të Juventusit . Fagioli, Miretti dhe Iling do të jenë në fushë në provën miqësore të Bianconerëve kundër Rijekës.Prima Pagina Tuttosport 22/12/2022

Leo Messi pushton Botërorin me Argjentinën dhe pas triumfit në Katar është gati të hedhë firmën me Paris Saint-Germain: “Messi ka dy dashuri”, është hapja e gazetës franceze L’Equipe për rinovimin e ‘Pleshtit’ me parizienët.Prima Pagina L'Equipe 22/12/2022

Në Spanjë, madrilenia AS ia kushton faqen e parë yllit të mesfushës angleze dhe një lojtari tepër premtues në të ardhmen: “Bellingham preferon Madridin”.Prima Pagina AS 22/12/2022

Të fundit

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një periudhe bronkiti dhe i kërkoi...

Lajme të tjera

Web TV