Tensione në burgun e Pizës/ Shqiptarët i vënë flakën, përleshën me të burgosur të tjerë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përleshje dhe dhuna ka pasur në burgun Don Bosco në Pizë.

Mediat italiane shkruajnë se të dënuarit që ndodheshin në katin e  dytë, nisën të protestonin për probleme shëndetësore.

Gjatë protestave kanë i kanë vënë zjarrin në disa zona të burgut duke shkaktuar frikë e panik. Tensionet u kthyen në përleshje mes të burgosurve shqiptarë, kundër të burgosurve të Magrebi.

Sekretari i Përgjithshëm i Sindikatës së Pavarur të Policisë, Donato Cappe ka thënë se u desh një ndërhyrje urgjente dhe e strukturuar për të kthyer normalitetin në burg.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV