Sezoni i vitit 2022 ishte zhgënjyes për të, Hamilton vendos për të ardhmen me Mercedesin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lewis Hamilton duket i dashuruar me Mercedes dhe është i bindur se ai dhe skuderia gjermane kanë një harmoni e cila është e destinuar të vazhdojë. Piloti britanik ka dhe një vit kontratë, teksa marrëveshja aktuale përfundon në dhjetor të vitit 2023, por ai duket i bindur për të vijuar edhe pas 2023-it me Mercedes.

Sezoni i fundit ishte zhgënjyes, por Hamilton është besimplotë se e ardhmja do të jetë e suksesshme e duke nisur që nga edicioni i ri ai dhe skuderia do të kthehen përsëri në majat e Formula 1.

“Besoj se do të rinovoj kontratën me Mercedes. Deri më tani nuk kemi biseduar për të ardhmen, por nuk besoj se do të duhet shumë për të hedhur firmat. Me shumë gjasa, do të qëndroj këtu. Unë kam besim te Mercedes dhe ëndrra e çdo piloti është që të tërhiqet nga sporti si kampion bote. Unë besoj se kjo gjë se do tw ndodhw dhe besoj se Mercedes do të ringrihet. Kemi punuar shumë”.

Në edicionin e fundit, piloti britanik e humbi shkëlqimin dhe dominimin e tij, teksa nuk arriti më lart se pozicioni i gjashtë. Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1 nuk arriti të fitonte asnjë garë sezonale, ndërsa u ngjit nëntë herë në podium.

Lewis Hamilton duket i dashuruar me Mercedes dhe është i bindur se ai dhe skuderia gjermane kanë një harmoni e cila është e destinuar të vazhdojë. Piloti britanik ka dhe një vit kontratë, teksa marrëveshja aktuale përfundon në dhjetor të vitit 2023, por ai duket i bindur për të vijuar edhe pas 2023-it me Mercedes.

Sezoni i fundit ishte zhgënjyes, por Hamilton është besimplotë se e ardhmja do të jetë e suksesshme e duke nisur që nga edicioni i ri ai dhe skuderia do të kthehen përsëri në majat e Formula 1.

Lexo edhe :  “I gatshëm të takohem me Vuçiç”, Kurti: Jam kryeministër edhe i komunitetit serb

“Besoj se do të rinovoj kontratën me Mercedes. Deri më tani nuk kemi biseduar për të ardhmen, por nuk besoj se do të duhet shumë për të hedhur firmat. Me shumë gjasa, do të qëndroj këtu. Unë kam besim te Mercedes dhe ëndrra e çdo piloti është që të tërhiqet nga sporti si kampion bote. Unë besoj se kjo gjë se do tw ndodhw dhe besoj se Mercedes do të ringrihet. Kemi punuar shumë”.

Në edicionin e fundit, piloti britanik e humbi shkëlqimin dhe dominimin e tij, teksa nuk arriti më lart se pozicioni i gjashtë. Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1 nuk arriti të fitonte asnjë garë sezonale, ndërsa u ngjit nëntë herë në podium.

Të fundit

Moti “ndryshon” stinë/ Meteorologia zbulon çfarë do të ndodhë me temperaturat gjatë verës

Jemi dëshmitarë të një pranvere mjaft jo-stabile dhe me pak rreze diellore në territoret tona, ndërsa trende të ngjashme...

Dënohet me 30 vite burg aktori i njohur/ Ja akuza që rëndon mbi të

Aktori i njohur Danny Masterson, është dënuar me 30 vite burg. Ky i fundit u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim, e sipas...

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq, sot dita e fëmijëve, më...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...

Euro prek një tjetër “fund”/ Nën kërcënim të mëtejshëm nga sezoni turistik

Në rënie edhe Dollari amerikan Euro ka zbritur për herë të parë nën nivelin e 110 Lekëve. Këtë të enjte sipas kursit zyrtar të Bankës...

Lajme të tjera

Web TV