Tronditëse/ Shkrumbohet kazinoja, raportohet numri i lartë i viktimave pas zjarrit masiv

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zyrtarët thanë të enjten se në momentin kur shpërtheu zjarri në kazino dhe hotelin ‘Grand Diamond City’ në qytetin e Poipet, ndodheshin rreth 400 punonjës e klientë.

“Numri i viktimave mund të shkojë më shumë se 20”, thanë autoritetet e provicës Banteay Meanchey.

Po sipas tyre gjashtëdhjetë persona ishin plagosur.

Pamje filmike nga vendngjarja tregonin se situata tashmë ishte nën kontroll.

Të fundit

Sekuestrohen mbi 17 mijë euro në Rinas, procedohet 31-vjeçari

Në pikën kufitare të Rinasit u bllokuan ditën e sotme mbi 17 mijë euro. Policia thotë se është proceduar poseduesi...

Kush do të jetë fituesi i BBV? Olta i shkrin të gjithë me përgjigjen

Olta Gixhari u largua mbrëmjen e djeshme nga “Big Brother VIP” pas 100 ditëve qëndrim. Malli për të birin bëri që një ndër konkurrentet...

Berisha thirrje demokratëve: Mos harroni sakrificën tuaj, bashkë dalim fitimtarë

Sali Berisha ishte të dielën në Shkodër ku mori pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit të vitit 1991. Në një...

Aktorja e madhe Margarita Xhepa feston ditëlindjen/ Rama mesazh urimi: Edhe 100!

Aktorja e mrekullueshme, magjia e skenës dhe Teatrit shqiptar, Margarita Xhepa, feston sot ditëlindjen. Aktorja feston sot 89-vjetorin e ditëlindjes. Kryeministri Edi Rama me anë...

Spahia: 32 vite më parë plumbat lanë Shkodrën me gjak, duke i vrarë 4 bij të saj

Kryetari i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia ka zhvilluar një ceremoni përkujtimore për Martirët e 2 Prillit. Spahia është shprehur se ashtu si çdo vit, jemi...

Lajme të tjera

Web TV