Metës i ikën një tjetër deputet/ Çela pranon propozimin e Ramës për të qenë pjesë e PS

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lëvizje politike në Qarkun e Shkodrës në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit kanë sjellë ndryshime brenda partive politike.

Mësohet se deputeti shkodran, Agron Çela, ka braktisur Partinë e Lirisë dhe i është bashkuar zyrtarisht Partisë Socialiste. Vetëm pak ditë më parë, deputeti Çela dhe kreu i qeverisë Rama kanë arritur një marrëveshje të përbashkët.

Kështu, Çela pritet të jetë një forcë më shumë për PS në Qarkun e Shkodrës dhe mbështetje për kandidatin e mundshëm Benet Beci, për të marrë për herë të parë e majta drejtimin e Bashkisë Shkodër.

Agron Çela ka 2 mandate në Parlamentin e Shqipërisë nën siglën e LSI. Në fakt, bashkimi i tij me të majtët ka kohë që përflitej, por tashmë është zyrtarizuar.
Prezantimi pritet të bëhet në ditët e para të janarit nga vetë kryeministri Rama në Shkodër.

 

Të fundit

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Operacionet e Policisë, reagon Balla: Po gjurmohen personat me precedentë kriminalë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar gjatë ditës së sotme në lidhje me operacionet e fundit të policisë së shtetit, ku janë arrestuar...

Sikur edhe Metën ta zënë në një kat të tetë!

Nga Frrok Çupi Në një kat të ulët nuk ka asnjë shans që të zihet Ilir Meta. Vetë la për të nënkuptuar se vilën e...

Shëndeti riprodhues/ Qeveria hedh për konsultim projektligjin

Një grua mund të bëhet nënë përmes riprodhimit të asistuar  pasi të ketë kaluar 18 vjeçe  dhe deri në moshën 53 vjeçe. Qeveria ka hedhur...

Lajme të tjera

Web TV